© 2008 pozytyw

E Gregor

W sobotę, 29.11 o godz. 21 w PRZESTRZENI (ul. Lubelska 30/32)

koncert performatywny “E Gregor”  Marcina Cecko

“E Gregor” to solowy żywy akt (live act) poetycki.

Poeta łączy w nim elektroniczną muzykę tworzoną przy użyciu przenośnej konsoli do gier, telefonu i samplera; projekcje animowanego tekstu; oraz żywe słowo, przeciwstawiając człowieka – technologii, ukazując zagarnięcie świadomości przez konstrukcję języka. 

E Gregor, bohater poematu Marcina, bardzo szybko pokonuje drogę od narodzin do śmierci, zajmuje mu to niewiele więcej niż 150 linijek tekstu. Niezadowolony z doczesnego świata, pociesza się wiedzą o tym co jest przed życiem i zaraz po nim, jednak wiedza ta szybko ulatuje z umysłu E Gregora. Obrastając znakami, pojęciami, literaturą, tonąc w cytatach chwyta się brzytwy – cynicznego zdziecinnienia i powrotu do prostego rytmu 4/4.

Samo słowo egregor oznacza myśli, emocje grup ludzkich łączące się w wielkie struktury. W skład egregoru wchodzą ludzie i wytworzona przez nich energia, a również energia płynąca od idei, której podporządkowany jest dany egregor. Egregory tworzy np.: rodzina, firma, grupa spoleczna, państwo narodowe. 

 

Koncert, oraz to co po nim, jest zakończeniem przeglądu Przestrzeń Otwarta. W niedzielę oglądamy filmy przyjaciół STSW, ale to co ma się zdarzyć, zdarzy się w sobotę. Będzie to również przedostatnie wydarzenie w tym roku w Przestrzeni, tych którzy byli, oraz tych którzy jeszcze nie zdążyli, serdecznie zapraszamy.

zdj: Kuba Kossak, z E Gregora na Manifestacjach Poetyckich w CBA’08

 

info: stsw.org

Komentarze (3)

 1. coffee
  Wysłany 1 grudnia 2008 w 12:03 | #

  Zawsze o wydarzeniach w przestrzeni dowiaduję się po fakcie. Newsletter albo rss STSW wanted!

 2. owe
  Wysłany 1 grudnia 2008 w 21:00 | #

  jestes juz na liscie newsletterowej,
  chociaz teraz dziac sie bedzie mniej zdecydowanie.. jakby co tez stsw.org rss jakis jest :-) pzdr

 3. coffee
  Wysłany 2 grudnia 2008 w 17:02 | #

  dzięki.

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nigdy nie jest publikowany ani udostępniany. Pola wymagane zostały oznaczone symbolem *

*
*

Możesz użyć następujących znaczników i atrybutów HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>


 • RSS